Şehit Üsteğmen Çağlar Canbaz

Hit: 5066
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'de Paylaş
  • Yorum Yap
  • Sitene Ekle
  • Hata Bildir
Detay: Şehit Üsteğmen Çağlar Canbaz Anısına hazırlanmış Vuruldum ölmedim Video Klibi
Kategori: Şehit ve Gaziler
Kaynak: youtube
Eklenme : 04.01.2013
Etiketler : şehit, üsteğmen, çağlar canbaz, anne, vuruldum, cenaze, asker, mayın
Açıklama

Şehit Üsteğmen Çağlar Canbaz

Şehit Üsteğmen Çağlar Canbaz

Hakkari'de mayın patlatılması sonucu şehit düşen Jandama Üsteğmen Çağlar Canbaz, ebedi yolculuğuna uğurlandı.

Ataköy 5.Kısım Camii'nde cenaze namazı kılınan Canbaz Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi.

 

Doğum gününde şehit düşen Üsteğmen Çağlar Canbaz'ın cenazesi 15 yıldır ayrı yaşayan annesi ve babasını biraraya getirdi. Babası Hayrettin Canbaz ile annesi Çınar Yenigün camii avlusunda gözyaşı döktü. Anne Çınar Yenigün'ün, "Ağlamayacağım. Çakı gibiyim. Hainleri güldürmeyeceğim. Benim yüreğim yandı, başka analar ağlamasın. Bütün mehmetçikler benim evladımdır. Vatan sağolsun, millet sağolsun." şeklindeki sözleri camide bulunanları duygulandırdı. Kadın askerler ve yakınları tarafından sakinleştirilen anne Yenigün ile baba Canbaz gölgelik alana götürüldü. Burada taziyeleri kabul eden çitfin bitkin oldukları görüldü.

İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1.Ordu Komutanı Orgeneral Fethi Tuncel, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na atanan Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na atan Donanma Komutanı Oramiral Muzaffer Metin Ataç, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Eşref Uğur Yiğit, 3 .Kolordu Komutanı Korgeneral Ethem Erdağı, Batı Garnizon Komutanı Tümgeneral Muzaffer Cengiz Arslan, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, anne ve babaya başsağlığı diledi.

 

Öğle namazının kılınmasının ardından Şehit Üsteğmenin cenaze namazı için saf tutuldu. Muzaffer Metin Ataç ile Aydoğan Babaoğlu'nun arasında cenaze namızını kılan baba Hayrettin Canbaz metin olmaya gayret etti.

Cenaze namazı kılındı, şehit üsteğmen için udalar edildi, helallik istendi. Ardından askerlerin omuzlarına alınan Türk bayrağına sarılı tabut top arabasına konuldu. Bir süre top arabası ile taşınan Canbaz'ın tabutu daha sonra cenaze aracına nakledildi. Protokolün, polisin ve askerlerin selam durduğu cenaze aracı Edirnekapı Şehitliği'ne yol aldı.

 

Cenaze giderken bir grup "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Hepimiz askeriz, PKK'ya yeteriz" şeklinde slogan attı. Canbaz'ın cenazesi Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi.
CİHAN


Yorumlar

<< Önceki Video

Sonraki Video >>