Tanklar Kategorisi

Altay Amt Tank

10838
0
0

Tank; 1. Dünya savaşında cephe savaşlarını aşa bilmek amacıyla ilk olarak İngiltere tarafından telleri ve silahlardan etkilenmemek için geliştirilmiştir. Tank kelimesi ise İngiltere'nin bu araçları saklaya bilmek etrafa aracın "su tankı" olarak tanıtmasından dolayı "Tank" olarak adlandırılmasındandır. 1. dünya savaşından sadece silahlardan korunmak ve engelleri aşmak için kullanılmış olan tanklar 2. Dünya Savaşında Almanya tarafından bir saldırı ve ateş gücü olan silah olarak kullanılmıştır.
Bu gün doğrudan ateş gücüne sahip düşman kuvvetlerine saldırı amaçlı gövdesi zırhlı ve zemine uygun paletli savaş aracı olarak üretilmektedir.
Her ne kadar zırha ve palete sahip olsa da bu gün hava saldırılarına tank mayınlarına anti-tank silahlarına karşı savunmasızdır.
Bir Tank kabaca gövde, palet, top , top kulesinden oluşmaktadır.
Genel olarak ana muharebe tankı bölümleri Paletler, Ana silah olan Topun namlusu, Palet koruyucusu, Sis Havanları, Kule (Taret), Motor platformu, Komutan kulesi, İkincil silah makineli tüfek, Gövde, ana zırh, Sürücü penceresi, makineli tüfe ten oluşmaktadır.