• Askeri Haberler
  • 00:33:19
  • Mete Yarar TRT'de Cizre ve Sur'daki Sniper ve Keskin Nişancıları Anlattı
  • mesut yarar, cizre, sur, keskin nişancı, pkk, güvenlik
İzlenme 2.812

Video Yazısı:

Mete Yarar Cizre ve Sur'daki Sniper ve Keskin Nişancıları Anlattı 

kim bu keskin nişancılar?
cizrede sırp nişancı iddiası?
güneydoğuda yabancı lejyonlar
yabancı örgütler tarafından yetiştirilen gruplar

Silopi'de, Cizre'de yabancı keskin nişancıların ne işi var? Mete Yarar'dan çok çarpıcı tespitler
Silopi'de, Cizre'de yabancı keskin nişancıların ne işi var? Güvenlik uzmanı Mete Yarar'dan Habertürk ekranlarında çok çarpıcı tespitler.

Güneydoğu'da PKK'ya yönelik operasyonlarda 1 Sırp keskin nişancı yakalandı, 1 Sırp kesin nişancı da öldürüldü. Başbakan Ahmet Davutoğlu da PKK'nın içinde yabancı keskin nişancıların olduğunu teyid etti.

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, güvenlik güçleri tarafından "Haç-Hilal Savaşı" olarak nitelenen, Türkiye'yi bölmeye yönelik bu terörist saldırılara ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

ABD'NİN DAĞITTIĞI SİLAHLAR
Yarar, ABD'nin Irak'ta ve Suriye'de dağıttığı silahların çoğunun Türkiye'ye getirildiğine dikkat çekti.

YABANCI DANIŞMANLAR TAKTİK VERDİ
Mete Yarar, yabancı keskin nişancılardan önce yabancı danışmanların getirildiğini ve nereye barikat/bomba konulacağı gibi ayarlamaları yaptıklarını söyledi.

PROFESYONEL YABANCI KESKİN NİŞANCILAR
Ardından getirilen "100 bin mermi yakarak tecrübe edinmiş" özel keskin nişancıların terörist saldırılar gerçekleştirdiğini anlattı.

Başbakan pkk'nın içinde yabancı keskin nişancılar
Başbakan keskin nişancı iddiasını doğruladı
4 halkalı terör zinciri kırıldı
PKK, Sırbistan'dan parayla keskin nişancı getirdi
AA'nın “Sırp nişancı” haberi ortalığı karıştırdı
Cizre'de yakalanan Sırp keskin nişancı
PKK'lılar Cizre ve Sur'a Sırp keskin nişancı gönderdi

Davutoğlu: Bölgede Birçok Yabancı Keskin Nişancı Var
01 Şubat 2016

Başbakan Davutoğlu Riyad'da yaptığı açıklamada, terör operasyonlarının devam ettiği bölgelerde birçok yabancı keskin nişancı tespit edildiğini söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu çeşitli temaslar için gittiği Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da beraberindeki gazetecilere konuştu. Davutoğlu, günlerdir konuşulan 'yabancı keskin nişancı' iddialarına da açıklık getirdi: "Bölgede birçok yabancı keskin nişancı tespit edildi."

"4 HALKALI TERÖR ZİNCİRİ"

"23 Temmuz'da aldığımız karar 4 halkadan oluşan terör zincirini kırmaktı. Kuzey Irak'a da ağır bir darbe vuruldu. Aynı zamanda IŞİD'e yönelik operasyon yapıldı. Ardından kırsalda etkili bir mücadele başlattık. Sonra şehrin etrafında mezarlık görüntüsü ile halkın üzerinde baskı kurulan yerler tümden yıkıldı. Belli ilçelerde yığınak yapılan yerlerin üzerine gidildi."

"ÇEKİRDEK KADROYA YAKLAŞIYORUZ"

"Silopi bitti, Sur ve Cizre de neredeyse bitti. Sona doğru yaklaştıkça terör olaylarını organize eden çekirdek kadroya yaklaşıyorsunuz. Burada bir çok yabancı keskin nişancı da tespit edildi. Bunların hedefi de Türkiye'yi karıştırmak. Bütün şehirler temizleninceye, bu silahların tümü yakalanıncaya kadar bu mücadele sürecek."

YENİ GÜVENLİK PLANLAMASI

"Yeni bir güvenlik planlamasına gidiyoruz. Ama bu güvenlik önlemlerinin artırılacağı anlamına gelmiyor. Sadece şartlara uygun tedbirler geliştiriyoruz. Burada klasik güvenlik yöntemleri ile başarılı olmanız çok zor. Ayrıca kapsamlı bir sosyal destek başlayacak. 15 bin öğrenciyi Batman'da eğitime aldık. Ayrıca sağlık hizmetleri aynı şekilde yürüyecek."


Buraya İzlediğin ve Eklediğin videolar gelecek.

Ziyaretçi Yorumları