Oğuz Parparoğlu Son Mektubu

10432 İzlenmeŞırnak’ın Uludere İlçesi’nde teröristlerle çıkan çatışmada vurulan 21 yaşındaki Jandarma Er Oğuz Parparoğlu, son nefesini vermeden önce cep telefonuyla babasını arayıp, ‘Alo baba ben vuruldum, şehit olacağım, hakkınızı helal edin’ dedi. Vedat Parparoğlu, konuşması bitmeden oğlunun cep telefonunun yere düştüğünü, ardından silah sesleri duyduğunu söyledi.

5 ARKADAŞIYLA 

10 gün önce 15 gün izin kullandıktan sonra Şırnak’ın Uludere İlçesi’ne dönen Jandarma Er Oğuz Parparoğlu, bayrama 3 gün kala teröristlerin kurduğu pusuda, 5 arkadaşıyla şehit düştü.

Pazartesi günü bayram yoğunluğu nedeniyle çorap atölyesinde eşiyle beraber geç saatlere kadar çalışan Vedat Parparoğlu, oğlunun vurulduktan hemen sonra cep telefonuyla kendisini aradığını söyledi.

Parparoğlu, oğluyla son konuşmasını şöyle anlattı:

‘Annesiyle gün boyu oğlumuzdan konuşmuştuk. Saat 22.30 sıralarında işyerindeyken telefonum çaldı. Arayan oğlumdu. Titreyen sesiyle ‘Alo, Baba, arkadaşlarımın hepsi şehit oldu. Ben de vuruldum. Vücudumu hissetmiyorum. Ben de şehit olacağım, hakkınızı helal edin. Annem üzülmesin’ dedikten sonra telefonun yere düştüğünü hissettim. Ardından da peş peşe silah sesi geldi.’

Oğlunun söylediklerinden sonra şoka girdiğini, kısa süre eşine hiçbir şey söyleyemediğini kaydeden Vedat Parparoğlu, şunları ekledi: ‘Daha sonra durumu eşime ve çocuklarıma söyledim. O gece sabaha kadar haber bekledik. Aradığı telefona ulaşmaya çalıştık. Ama olmadı. Biz ona ölümü yakıştıramadığımız için yaralı haberini bekliyorduk. Ertesi gün Türk Silahlı Kuvvetleri’nden gelip acı haberi bize bildirdiler.’

Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde teröristlerle çıkan çatışmada, terhisine 3 ay kala şehit olan Jandarma Er Oğuz Parparoğlu dün Levent Camii’ndeki törenin ardından toprağa verildi. Törene şehidin ailesinin yanı sıra Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Ethem Erdağı, Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanı Koramiral Emin Murat Bilgel, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Eşref Uğur Yiğit ve askeri yetkililer katıldı.

DEDE: SON OLSUN

Oğuz Parparoğlu’nun dedesi İbrahim Parparoğlu ise ‘Oğlumuz vatana feda olsun. Ama yetkililere sesleniyorum; başka anneler, babalar ağlamasın. Bu son olsun’ diye feryat etti. Şehit Parparoğlu’nun Türk Bayrağı’na sarılı naaşı, öğleyin kılınan cenaze namazının ardından bir süre eller üzerinde taşındıktan sonra top arabasına koyuldu. Parparoğlu’nun cenazesi, daha sonra Edirnekapı Şehitliği’nde defnedildi.

Anneme söyleyin üzülmesin

Şehit Oğuz Parparoğlu için düzenlenen cenaze töreninde annesi Hatice, babası Vedat, kız kardeşleri Filiz ve Elif Parparoğlu ile yakınları gözyaşlarını tutamadı. Şehit Oğuz Parparoğlu son sözlerinde, ‘Annem üzülmesin’ demişti ama kızlarıyla birlikte oğlunun fotoğrafına sarılan Hatice hanımın gözyaşları sel oldu.

Bir Şehit’in Son Mektubu. Sehitler Ölmez Vatan Bölünmez…

 

Kategoriler
ASKER MEKTUPLARI
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.